Европейско първенство за ученици 2012 г. – сребърен и бронзов медал за нашите боксьориЕвропейско първенство за ученици 2012 г. – сребърен и бронзов медал за нашите боксьори

В Анапа (Русия) завърши европейското първенство за ученици. България участва с 4 боксьори, като двама от тях се завръщат с медали. Ангел Йорданов от БК”Русе” спечели сребърен, а Ромен Атанасов от БК”Победа”-Бургас – бронзов. С двата си медала нашият отбор се нареди на 9 място в общото неофициално класиране по медали. Безспорни лидери бяха руските боксьори, които спечелиха 14 златни медала, следвани от Ирландия – 3 и Азербайджан – 1. Състезателите на Украйна имат 9 медала, но нито един златен – 6 бронзови и 3 сребърни. Да припомним, че в първенството участваха представители на 19 европейски страни.

До финала в най-леката категория – до 38,5 кг Ангел Йорданов достигна след като победи на полуфинала Ник Бир(Герм). Срещата беше доста оспорвана, но нашият боксьор спечели с 10:6. Но срещу руснака Алексей Кисельов силите му не достигнаха и той загуби с 4:11.

Ромен Асенов също загуби от руснак – победителя в кат.до 50 кг. Александър Квитковски. В полуфинален двубой бургазлията отстъпи с 1:9. В оспорван двубай на финала руснака спечели срещу Суини(Ирл) с 10:7.

На европейския форум отлично се представи и нашия арбитър – Павел Павлов. И като страничен и като рефер, той спечели признанието на всички присъстващи.

Нашият ITO – г-ца Стела Стоянова беше също безценна в организацията по провеждането на това европейско първенство.