Купа “България” за юноши в гр. Ямбол – ден 5Купа “България” за юноши в гр. Ямбол – ден 5

Отборът на БК”Априлец” спечели убедително Купата на България за юноши (15-16 години) с 32 точки. На второ място е БК ”Славия – Саламандър ДАС” с 19 точки. На трето е БК”Левски” със същия брой точки, но с по-лоши допълнителни показатели. Любопитното в случая, въпреки голямата разлика е, че в полуфиналната среща между Катин Асенов(Апр) и Петър Александров(Слав) завършила с равен брой точки, ако беше обявен за победител Александров, то Купата щеше да замине на софийския адрес. Представителите на с. Бояджик единствени спечелиха 3 златни медала, докато останалите 13 отидоха в други 13 клуба. Хубавото в тази възрастова група е разширената география на призьорите.

От избраниците на Борислав Бояджиев бяха детронирани двама – и двамата от БК”Черно море”,което не позволи на този клуб да се намеси в борбата за челната тройка. След като Мариян Савов бе отстранен още в предварителните срещи, на финала един от най-добрите ни боксьори Душко Благовестов загуби от много коравия, но и техничен представител на БК”Сторм” Илиян Марков с 10:11 в кат до 52 кг.

На финалите наистина наблюдавахме интересни и оспорвани срещи. Гвоздеят на деня бе двубоя между националните състезатели Кристиян Дойчев (Ямбол) и Йосиф Панов (Сп-Пл) в кат до 63 кг. След като загуби първия рунд, представителят на домакините взе инициативата и спечели следващите два рунда. В края на срещата съдиите фиксираха победата му с 11:8. С малко, но методично във всеки рунд Здравко Попов (Ивайло-ВТ) надделя над Хасан Неджибов (Апр) с 9:4 в кат. до 66 кг. Трудна, но заслужена бе и победата на Катин Асенов (Апр) над Марио Огнянов (Сторм) с 14:11 в кат. до 54 кг.

Драматичен бе и двубоят в кат. до 70 кг. Националът Николай Чавдаров (Тайсън) поведе убедително с 5:0 в първия рунд срещу Николай Асенов (Пл. Янков), но след това срещата бе изравнена, като дори софиянеца спечели третия рунд, но времето не му стигна и той трябваше да се примира със загубата от 7:12.

Останалите национали – Даниел Асенов (Апр), Благой Найденов (Слав) и Ангел Ангелов (Сам) спечелиха финалите си безпроблемно, още в първия рунд.

Купата за най-успешен състезател на турнира бе връчена на Даниел Асенов (Априлец).