Купа “България” и ДЛОП І кръг – жени – финали Купа “България” и ДЛОП І кръг – жени – финали

Женският боксов отбор на БК”Русе” спечели убедително Купа”България” с 38 точки. Те показаха, че са най-хомогенния отбор, въпреки че в навечерието на турнира бяха напуснати от три сигурни шампионки, които преминаха в другия русенски отбор – “Локомотив”. Треньорът Павел Сяров заложи на сплав от млади и опитни състезателки , както и на три румънски боксьорки. Макар последните да не успяха да оглавят категориите си, русенки заслужено доминираха с 3 първи места – Севда Асенова, Стойка Петрова и Йозефина Собаджиева.

Втори в отборното класиране остана отбора на НСА (тр. Ефтим Лефтеров) с 28 точки. Първи от “студентките” станаха Пламена Панталеева в кат. до 57 кг. и Светлана Каменова в кат. до 60 кг. Въпреки трите титли на момичетата от “тежката артилерия”, “Локомотив”- Русе (тр.А.Рибчев) се задоволиха с третото място – 25 точки.

Финалите преминаха без изненади, но имаше и интересни, оспорвани срещи. От 11 финала се играха 9, а 6 завършиха по точки, което е сравнително добър показател.

Най-интригуващо бе в леките категории. До 48 кг. ЗлатиславаЧуканова(ЦСКА) победи само с една точка Марина Буюклиева(Русе), а Гюлсен Кадир (Хс) надделя с 4 точки над Глория Василева(Лок-Сф). От тези млади състезателки наистина може много да се очаква на международния ринг.

Интересен беше и финала в кат. до 57 кг . Пламена Панталеева(НСА) се наложи над вече опитната Татяна Илиева, която вече се състезава за софийския “Левски” с 8:4.

Спечелените точки от боксовите клубове важат и за първия кръг на ДЛОП.