Европейско първенство за девойки – ден 6 финалиЕвропейско първенство за девойки – ден 6 финали

В последния ден на Европейското първенство за девойки, което се проведе във Владиславово(Полша) бяха определени шампионките в младшата възраст.

От 13 финални боеве, шест спечелиха младите боксьорки на Русия. По две титли имат домакините от Полша, както и представителките на Украйна. Шампионки излъчиха и Англия, Ирландия и Швеция. Общо 16 държави ще се завърнат у дома с медали. Нашият актив е скромен – едно 5 място на Хафизе Осман, която загуби от сребърната медалистка в кат. до 46 кг. Моника Кобиларж(Пол).

Както и при девойките(старша възраст) и тук през цялото първенство липсваха RSCH, КО, АВ и DISQ.